Erdal Subaşı

Erdal Subaşı

Web Yazılım

Drupal modül geliştirme
Portal Geliştirme
İntranet Yazılım
Mobil Uygulama Geliştirme
Facebook APP Geliştirme
B2B Web yazılımları
B2C Web yazılımları
7/24 Hizmet

Image

Erdal Subaşı

Drupal modül geliştirme

Müşteri tarafında yeterince hazırlık yapılmamış, önem verilmeyen projeleri üstlenmeyiz. Çünkü bizim için her proje, yeni bir heyecan, yeni bir macera demek. Bu heyecanı müşteride göremezsek, o projenin başarılı olacağına inanmayız.
Image

Erdal Subaşı

Portal Geliştirme

Portal, ingilizcede kapı anlamına gelir. İnternet dünyasında ise bir çok bilgiyi bir arada bulunduran, içerik olarak geniş web sitelerine denir. İnternet portalları, entegrasyon, özelleştirme, kişiselleştirme, kategorizasyon, arama, içerik yönetimi gibi özelliklerin birçoğunu barındırırlar.
İnternet portal çözümlerini genelde dernekler, organizasyonlar ve bir çok şirketi barındıran dizin siteleri tercih etmektedir. Dernek web sitesi yapımı bunlar içinde en önemlisi konumundadır.
İnternet portalları özellikleri itibariyle bir çok teknolojik özellik barındırdığından, yazılım altyapısının çok üstün özellikli olması gerekmektedir. Yine bu tür sitelerin, kurumsal sitelere oranla daha fazla teknik destek, bakım ve güncelleme ihityaçları olacağından, güvenilir bir iş ortağı ihtiyacı daha fazladır.
Image

Erdal Subaşı

İntranet Yazılım

Kurum içi web uygulamaları genelde “intranet” uygulamaları olarak anılmaktadır. Genelde kapalı ağ içerisinde, şirketin kendi sunucularında çalışmaktadır. Eğer bu yazılım internet üzerinden de ulaşılabilir durumda olursa "extranet" adı verilir.Kurum içi internet uygulamaları, şirketin ihtiyacına göre özel olarak oluşturulmaktadır. Genellikle kurum içi haberleşme, doküman yönetimi, belge ve bilgi paylaşımı, kişi kartları, kurum içi iş akışları intranet üzerinden yapılmaktadır. Bunun dışında, müşteri ilişkileri yönetimi, proje yönetimi, kurumsal kaynak planlama uygulamaları da, kurum içi web uygulaması olarak tasarlanabilir. Bu sebeple intranet çalışması o kuruma özel olarak yapılır.
İntranet yazılımları, kurum içi iletişim ve verimliliği arttırdığından, artık bir çok firma tarafından tercih edilmektedir. Bir intranet uygulaması ile sağlayacağınız faydalardan sadece bir kaçına değinirsek :
1. İzin uygulamaları (İzinlerin tamamen internet tabanlı olarak alınması ve onaylanması)
2. Kişi kartları (Kurum içindeki kişilerin bilgileri, yaklaşan doğum günleri, izinde olup olmadıkları vb bilgiler)
3. Aktiviteler (Satış sonuçları, iş dışı aktiviteler, sosyal gruplar gibi aktivitelerin duyurulması ve paylaşılması)
4. Şirket Bilgileri (Sadece şirket personellerinin bilmesi gereken bilgilerin yetki dahilinde paylaşımları)
Yukarıdaki ve daha bir çok fayda intranet yazılımları sayesinde kurumunuzda işler hale getirilebilir.
Image

Erdal Subaşı

Mobil Uygulama Geliştirme

Akıllı cep telefonları ile birlikte, artık hepimizin cebinde farklı amaçlar için yazılmış mobil aplikasyonlar var. Mobil cihazlar için ilgili işletim sisteminde (Android, IOS, Symbian, RIM vb) tasarlanmış ve mobil cihazın donanım özelliklerini kullanabilen yazılımlara mobil uygulama (mobil aplikasyon) denilmektedir.Mobil uygulamalar genellikle, mobil cihazların donanım özelliklerini kullanırlar. Bu yönüyle mobil web siteleri ve responsive sitelerden ayrılırlar. Hızlı kullanım ve push mesaj özellikleri ile de, önemli avantajları arasında yer almaktadır. Mobil bir aplikasyonun başarısı, sadece yazılımın başarısı ile ölçülemez. Mobil dünya kendine has dinamiklere sahiptir. Örneğin, mobil kullanıcı deneyimi yazılımdan önce düşünülmesi gereken öncelikli konulardan biridir. Mobil yazılımın yeni bir alan olması sebebi ile, geliştirici sayısı ve niteliği konusunda çeşitli kısıtlar bulunmaktadır. Bu sebeple iş ortağı seçimi hayati öneme sahiptir.